Důkladná příprava zaručuje lepší výsledky – tato pravda platí i u fotografování. Nejprve si domluvte termín a čas na focení a nezapomeňte se zmínit o svých představách na snímky. Můžete fotky potřebovat k prezentaci firmy, k vytvoření fotobooku pro modelky, k potěšení rodičů, přátel nebo partnera. Každý styl fotek potřebuje něco jiného a příprava se mírně odlišuje.

Na sebe si vezměte vhodné oblečení a přineste sebou i několik dalších modelů z vaší skříně, aby se daly fotky obměňovat. Přinést můžete i různé doplňky – šperky, šátky, šály, čepice, klobouky, parea, pásky, mašle apod. K oblečení vyberte vhodné boty, které před focením v ateliéru očistěte. Jestliže vás přijde víc najednou, nezapomeňte se barevně sladit.

Pokud budete využívat služby vizážistky, přijďte nenalíčená. Počítejte s časem na namalování, zakrytí nedostatků pleti, na učesání a oblékání. Vlasy nechte volně uschnout a umyjte si je již den předem, aby bylo snadnější vytvarovat perfektně padnoucí účes. Hlavním předpokladem k úspěchu je pohoda – nasaďte úsměv, odhoďte veškeré obavy a prostě se přijďte bavit před fotoaparátem! Vzniknou fotografie, které budete rádi prezentovat veřejnosti.